sobota 27. července 2013

E-shop Zelený drak a zelený čaj "Granátová zahrada bio"


Slyšeli jste někdy o e-shopu Zelený drak?

Musím se přiznat, že já do nedávna také ne. :) Narazila jsem na něj úplně náhodou přes jejich akci, kdy se stačí pouze připojit k jejich stránce na facebooku či google+, pak jim napsat e-mail s datem přidělení "To se mi líbí" nebo "+1"  na info@zelenydrak.cz a zašlou vám vzoreček bio zeleného čaje "Granátová zahrada".
Já jako milovnice čajů jsem toho samozřejmě hned využila. :)

V tomto článku vám trochu přiblížím nabídku tohoto e-shopu a zároveň napíšu něco málo k obdrženému zelenému čaji "Granátová zahrada".


Samotný e-shop nenabízí pouze čaje (bio a welness), ale také kávu, koření a různá příslušenství. Zelené čaje se tu pohybují kolem 65-240 Kč za 50 g, zrnková káva 49-180 Kč.  Co mě opravdu zaujalo, je fakt, že v nabídce mají i čajovou sadu, o které už delší dobu uvažuji, ale ten výběr teda nic moc (např. v kategorii "kalabasy" mají pouze jednu kalabasu a nic víc).

Kupříkladu tato keramická sada obsahuje konvici (0,4 l) a 6 šálků pouze za 290 Kč:

Cena je to pěkná, ani by mi nevadilo, že je konvička jen  objemu 0,4 l, akorát bych asi místo šálků upřednostnila mističky. Třeba něco takového:

Ovšem tam už je konvička o objemu 1 l, takže se cena pohybuje už trochu jinde (890 Kč). :)

Co říkáte na e-shop Zelený drak? Máte s ním někdo zkušenosti?A nyní k samotnému čaji - při jeho ochutnání bychom měli poznat granátové jablko, malinu a zázvor. Mně granátová zahrada chuťově připomínala právě granátové jablko, po němž čaj i tak úžasně voní. Malinu jsem cítila pouze při čichnutí k obsahu sáčku.

Výhodou také je, že se Granátová zahrada nelouhuje dlouho. Stačí pouze 2-3 minuty a můžeme se kochat skvělou ovocnou chutí granátové zahrady. :-) 

Musím říct, že mě tento zelený čaj opravdu nadchnul, a příští měsíc si od draka alespoň těch 50 g objednám (a také mě ještě lákají ty vonné tyčinky s vůní santalového dřeva). :-)

Ochutnávání s přítelem :-) :


Složení směsi je následující: zelený čaj Čína Wujuan *, bílý čaj Pai Mu Tan * zelený Darjeeling *, kousky zázvoru *, celé listí verbeny* Tulsi bylina *, přírodní aroma, celé maliny *, mučenkové listy *, protěž květina *, olivové listí * (přísady označené hvězdičkou* jsou z ekologického zemědělství. BIO).

Zelený čaj je obecně znám jeho antioxidačními účinky, zvyšuje imunitu a působí pozitivně proti různým nemocem, ať již fyzickým či psychickým. Proto bychom ho mohli nazvat jakýmsi "očišťovačem" duše. Japonský mnich Eisai dokonce ve své Knize čaje doporučuje zelený čaj k léčbě kocoviny. :-)

Bílý čaj se v poslední době těší velké oblibě kvůli své jemné a lahodné chuti. Stejně jako čaj zelený obsahuje antioxidanty a navíc je často využíván při redukci hmotnosti. Pro zajímavost: V dřívějších dobách byl bílý čaj tak vzácný, že ho směli popíjet jen čínští císaři.

Zázvor působí antibakteriálně, má příznivé účinky při chřipce a nachlazení, zmírňuje nevolnosti a podporuje chuť k jídlu.

Verbena zlepšuje trávení, pomáhá při bolestech hlavy a působí detoxikačně.

Tulsi bylina je také označována jako "královna bylin" či "elixír zdraví", a to proto, že velmi příznivě proti nemocem a údajně i prodlužuje život.

Plody maliny obsahují velké množství antioxidantů, díky kterým jsou výbornými pomocníky při léčbě revmatu a zánětu průdušek. Jsou doporučovány i při léčbě Alzheimerovy choroby či při zlepšování stavu kuřáků a alkoholiků.

Mučenka je nejvíce využívána kvůli svým mírně analgetickým účinkům.

Protěž je vyhledávána zejména pro své antibakteriální a hojivé účinky.

Extrakt z olivových listů má opět silné antioxidační účinky, je využíván například ke snižování krevního tlaku. Zajímavost: Sloučenina polyfenol oleuropein je odstraňována z oliv pro svou hořkou chuť. Ovšem právě tato složka má silné antioxidační účinky, které ve výtažku z olivových listů zůstávají.

Zdroje:
http://bylinky.atlasrostlin.cz
http://www.tulsi.cz
http://cs.wikipedia.org
http://www.prolife-fit-doplnky.cz
http://www.zazvor.info
www.zelenydrak.cz


Žádné komentáře:

Okomentovat